Hacklink Nedir?

İnternet ortamında hacklink şeklinde yapılan aramalar sonucunda karşınıza binlerce sonuç çıkmaktadır. Karşılaşılmış olan bu sonuçlar gerekli olan bilgileri aktarmadığı gibi birçok sitenin de hacklink hakkında doğru bilgiler verdiği söylenemez. Peki birçok internet kullanıcısı tarafından merak edilen hacklink nedir?

Hacklink kısaca bir backlink uygulama tekniği olarak söylene bilmektedir. Hackerlerin bir siteye sızması sonrasında bir başka sitenin linkini gizli bir şekilde eklemesi işlemi ile yerine getirilmektedir. Yani bir sitenin diğer bir başka siteye sahibinin haberi olmaksızın backlink vermesi anlamını taşımaktadır. Bir illegal link saldırısına site sahibinin farkına varabilmesi için hacklink taraması gerçekleştirmesi gerekir. Birçok site sahibinin bu konuda fikir sahibi olmadığı için de linklere ulaşabilmesi mümkün olmamaktadır.

Tabii ki illegal link olarak değerlendirilen hacklink domain puan açısından yüksek olan sitelere uygulanabilmektedir. Çünkü backlink değer kazanabilmesi açısından sitenin Google’daki sıralamaları oldukça verimlilik adına önemlidir. Uygulanacak teknik ile birlikte başka siteye gizlenen linkler sıralamanın doğru şekilde hızlanmasına yardımcı olmaktadır. 

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.